Sausmedis kamčiatkinis 'Chernychko' C2
-
Sausmedis kamčiatkinis 'Chernychko' C2
Kodas: 03-492-26€Šią prekę turime sandėlyje.Likutis: 19 vnt. -
Aukštis: 40-60 cm
Vazonas: 2 L
Lotyniškas pavadinimas: Lonicera kamtschatica 'Chernychko' (Черничкa)
Zonavimas: 3
Užauga: 1,5-1,8 m aukščio ir 1,3 m pločio
Dirvožemis: geriausiai tinka priesmėlis ar lengvas priemolis
Dirvožemio rūgštingumas: nereikli
Dirvos drėgmė: pakankamai drėgnas, neužmirkęs
Šviesa: saulėta, dalinai saulėta
Šiai Rusiškai veislei daugiau nei 25 metai. Nepaisant vidutinio-mažo derlingumo, veislė yra gana populiari tarp ūkininkų ir sodininkų. Krūmas pakankamai kompaktiškas, vidutinio dydžio iki 1,50 m. Suaugusio krūmo ūgliai storoki, kiek išlenkti su lengvu violetiniu atspalviu. Pusantro metro aukštis nesudaro sunkumų prižiūrint augalą ir nuimant derlių. Pailgi ovalūs lapai yra tamsiai žalios blizgios spalvos. Žydi apie gegužės vidurį. Pailgos "gumbuotos" uogos apie 0,75 g., pernokusios uogos gali nuo krūmo nubirti. Vaisiai padengti plona mėlyna odele su silpna vaško danga. Ši veislė ne veltui vadinama Черничкa , nes jos saldžiarūgštis skonis, įvertintas 4,5 balo, tikrai turi gaivių mėlynių uogų skonių atspalvių. Prinokusios uogos skleidžia subtilų, vos juntamą mėlynių aromatą. Produktyvumas: vidutinis-mažas, nuo krūmo priskinama apie 2,5 kilogramo.
Vidutinio ankstyvumo veislė, uogos sunoksta birželio gale, liepos pradžioje, dera kasmet. Geresniam apdulkinimui ir derliui šalia rekomenduojama pasodinti daugiau vidutinio ankstyvumo kamčiatkinio sausmedžio krūmų.
Veislės atsparumas ligoms ir kenkėjams: visi kamčiatkiniai sausmedžiai yra pakankamai atsparūs ligoms, kartais tam tikrais metais gali atsirasti miltligė. Liga sėkmingai gydoma 'Scorer', 'Topas" preparatis. Labai retai, bet atsiradus rudoms dėmėms ant lapų, naudokite 1% Bordo mišinį.
Kenkėjai puola labai retai. Tačiau retkarčiais gali atsirasti sausmedis pjūklelis. Vabzdys sunaikinamas su daugeliu insekticidų.Kamčiatkinis sausmedis ištveria iki -50 laipsnių šalčius, žiemoja ne tik krūmai, bet ir pumpurai. Prasidėjus vegetacijai pumpurai esant pavasario šalnoms išlieka gyvybingi (iki -8 laipsnių) ir nežūsta.. Jaunus augalai verta papildomai pridengti eglišakėmis.
Tinka sodyboms, mažiems sklypams, soduose. Sodintinas pavieniui, grupėse.